Fórum   bejelentkezés

Felhasználó

Jelszó

Regisztráció

Feliratkozás hírlevélre

Projektorok böngészésére, összehasonlítására használja a
» teljes listát,
az igényei szerinti projektor kiválasztására a
» projektorkeresőt,
konkrét gyártó és típus kiválasztásához pedig kövesse az alábbiakat:

Kiválasztott termékek

Nincs termék kiválasztva

Cégnév:

Név:

Telefonszám:

E-mail cím:

Egyéb közölnivaló

Bérlés

Ha projektort, és a vetítéshez szükséges más kellékeket sze- retne bérelni, elég kitöltenie egy bérlési űrlapot, és munkatársaink emailben, telefonon vagy szemé- lyesen megkeresik Önt.

Bérlési űrlap

Casio: 5 év alatt 50 hibrid projektortípus

A Casio az idei ISE-n

 

2015. február

 

Mint a hibrid LED/lézer projektortechnika úttörője és folyamatos fejlesztője, a Casio egy teljesen új – Core sorozatú – modellt mutatott be, továbbá a korábbi Gleen Slim és Standard családokat fejlesztette tovább: az előbbi három, az utóbbi négy új típussal bővült.


A Casio az idei ISE-n

 

2015. február

 

Mint a hibrid LED/lézer projektortechnika úttörője és folyamatos fejlesztője, a Casio egy teljesen új – Core sorozatú – modellt mutatott be, továbbá a korábbi Gleen Slim és Standard családokat fejlesztette tovább: az előbbi három, az utóbbi négy új típussal bővült.

 

01_DSC05422.jpg

 

Már sokszor leírtuk ezen a weboldalon, hogy a Casio – elsőként a projektorgyártók közül – 2010-ben új „lámpamentes” fényforrást kezdett el használni a készülékeiben, egyúttal megszüntetve a korábbi higanylámpás projektorainak gyártását. Az LED/lézer hibrid vetítőkben, mint nevük mutatja, kombinált fényforrást alkalmaztak, amelye a LED-e(ke)n kívül kék lézert, és ezen felül a lézerrel gerjesztett foszfor fényét használta a DLP chip időosztásos megvilágításához. A szakma tartózkodóan fogadta ezt a megoldást, de látva a technológia életképességét, egyre több cég szánta rá magát hasonló felépítésű készülékek kifejlesztésére.

 

A hibrid fényforrás előnyeit már szintén többször taglaltuk, így most csak címszavakban felsorolunk néhányat: környezetkímélő (higanymentes), hosszú élettartamú (kb. 20.000 óra), gyakorlatilag nincs szüksége bemelegedési, illetve visszahűtési időre stb.

Az elmúlt öt évben, a most megjelent legutolsó XJ-V1-es típust is beleszámítva, összesen ötven hibrid modellt hozott ki a Casio, mint azt a 2015-ös ISE kiállításon egy tablón láthattuk.

 

5years.jpg

 

Az első sorozat a híresen karcsú és kisméretű Green Slim volt, ezekből mindjárt 12 típus jött ki, ami valójában 6-ot jelentett, és ezek USB bemenettel és Wi-Fi képességekkel kiegészített változatait. A sorozat háromszor esett át módosításokon, legutóbb az idén jelent meg három új típus (XJ-A257, XJ-A247 és XJA-147 – a különbség fényerőben és felbontásba van), amelyekben fontos újdonság az okoseszközökről való vetítés támogatása, és a beépített 2 GB-os memória – PC vagy USB drive nélküli vetítéshez.

 

2011-ben a Green Slimet a Standard és a Pro sorozat, továbbá egy rövid vetítési távolságú (Short Throw) projektor követte. Ez utóbbit helyettesítette a még tavaly kihozott, de még újdonságnak számító Ultra Short Throw család első tagja, az XJ-UT310WN.

Ez a projektor kb. 27 cm távolságból képes 2 m átlójú képet vetíteni, a célpiaca elsősorban az oktatási intézmények. A 3100 ANSI lumenes vetítő az osztályteremben napi 6 órás használatot feltételezve az év 220 napján, mintegy 15 évig működőképes a LED/lézer fényforrásnak köszönhetően. A hagyományos lámpás projektorokhoz képest a fogyasztása 40%-kal kevesebb.

 

04a_DSC05408.jpg

 

A Casio kifejlesztett ehhez a projektorhoz egy speciális applikációt is, amely lehetővé teszi okoseszközök bevonását az oktatásba, miközben az app a projektort közvetlenül vezérelheti. Az előadás ilyenkor a tanár asztaláról vagy a teremben bárhonnan vezeték nélkül irányítható.

Emellett a projektor távvezérlője is kiváltható az app-ba integrált távvezérlő funkcióval.

További lehetőség, hogy az UT310WN az iskolai hálózatba integrálható, és a prezentációk ezen keresztül a kiválasztott osztály projektorára menthetők.

A lehetőségek sora azzal is bővül, hogy ez a projektor optimálisan installálható egy interaktív fehértáblával (a legtöbb meglévő fehértáblával is kompatibilis).

 

04b_DSC05418.jpg

 

Visszatérve a Standard sorozatra („M” sorozat), ez négy, némileg továbbfejlesztett típussal bővült: az XJ-M256, az XJ-M246, az XJ-M156 és az XJ-M146 az új Green Slim típusokhoz hasonlóan lényegében az okoseszközök támogatásában és a 2 GB-os belső memóriában különbözik az előző legfejlettebb típusoktól. Négy korábbi modellel együtt most a Casio ebben a sorozatban 8 projektort kínál. A Pro családnak továbbra is két tagja van, az XJ-H1700 és az XJ-H2600.

 

Ami valóban új, eddig nem látott volt a Casio standján, az az XJ-V1-es (a Core sorozat első tagja) – természetesen ugyancsak LED/lézer hibrid – projektor volt, meglepően egyedi küllemével. Az üzleti és oktatási szférának szánt 2700 ANSI lumenes vetítő egyik erénye a kiegyensúlyozott ár-teljesítmény arány. A végfelhasználói bruttó ár természetesen országfüggő, de a Casio becslése szerint kb. 540 euróra tehető, ami valóban barátságosnak tűnik. Az XJ-V1-es várhatóan 2015. második negyedévétől lesz elérhető.

 

03b_DSC05413.jpg

 

Az XJ-V1 új tervezésű fényforrást és vetítő objektívet mondhat magáénak, és mindezt – mint fentebb utaltunk rá – igencsak előnyös áron kínálja. Néhány fontosabb adat a már említetteken kívül: XGA natív felbontás, 1,1x-es optikai zoom, 1,54 – 1,71:1 vetítési arány, 20000:1 kontrasztarány, ±30 fok függőleges trapézkorrekció, HDMI és VGA RGB/komponens bemenet, UXGA, ill. 1080p max. felbontás, gyártási hely: Japán.

 

03c_DSC05417.jpg

 

Végül meg kell említenünk, hogy a Casio a különleges signage igényeket is meg tudja oldani. több projektor együttes alkalmazásával, a bevált Edge Blending technikával. A cég standján pl. egy hatprojektoros megoldást mutattak be, három készülék alulról, három pedig felülről vetített, ezúttal egy sík felületre. A felhasznált projektorok típusa a fentebb bemutatott XJ- UT310WN volt.

 

05a_DSC05420.jpg

 

Projektor.hu

‹‹‹ További Projektorújdonságok