Fórum   bejelentkezés

Felhasználó

Jelszó

Regisztráció

Feliratkozás hírlevélre

Projektorok böngészésére, összehasonlítására használja a
» teljes listát,
az igényei szerinti projektor kiválasztására a
» projektorkeresőt,
konkrét gyártó és típus kiválasztásához pedig kövesse az alábbiakat:

Kiválasztott termékek

Nincs termék kiválasztva

Cégnév:

Név:

Telefonszám:

E-mail cím:

Egyéb közölnivaló

Bérlés

Ha projektort, és a vetítéshez szükséges más kellékeket sze- retne bérelni, elég kitöltenie egy bérlési űrlapot, és munkatársaink emailben, telefonon vagy szemé- lyesen megkeresik Önt.

Bérlési űrlap

Optoma újdonságok

LED projektorok és 6000 lumenes lámpás projektor

 

2013. november

 

Itt olvasható áttekintésünkben az Optoma három kiemelkedő projektorát mutatjuk be: a cég első LED-es házimozi projektorát, a HD91-est, az ML750-es ultrakompakt, 700 lumenes LED projektort, és egy tekintélyes teljesítményű, minden tekintetben korszerű, ám hagyományos fényforrással működő vetítőt, az X600-ast.


LED projektorok és 6000 lumenes lámpás projektor

 

2013. november

 

Itt olvasható áttekintésünkben az Optoma három kiemelkedő projektorát mutatjuk be: a cég első LED-es házimozi projektorát, a HD91-est, az ML750-es ultrakompakt, 700 lumenes LED projektort, és egy tekintélyes teljesítményű, minden tekintetben korszerű, ám hagyományos fényforrással működő vetítőt, az X600-ast.

 

HD91 házimozi-projektor

 

A kis méretű kompakt LED projektorok fejlesztésében már komoly eredményeket felmutató Optoma most végre elszánta magát egy igényes LED-es házimozi vetítő megalkotására. Mint az Optoma minden projektora, ez a készülék is a DLP technológiát használja, natív felbontása Full HD, és minden más szempontból – optikai minőség, elektronika, színmenedzselés, kontraszt stb. – kielégíti az igényes házimozi-vetítés támasztotta speciális követelményeket.

 

A LED fényforrások kedvező tulajdonságait ismerjük: hosszú élettartam, azonnali be- és kikapcsolhatóság (a bemelegedési és hűtési ciklus hiánya), a megvilágítási minőség megőrzése a teljes élettartam alatt.

 

ML750_2_felirat.jpg

Napi átlagos 5,5 óra használatot feltételezve a LED fényforrás élettartam több mint 10 év. Egy hagyományos lámpás projektorban ezalatt kb. 5-ször kell lámpát cserélni.

 

Mivel az egychipes DLP projektorokban szokásos színkereket itt az alapszínű LED-ek kapcsolgatása helyettesíti, és a kapcsolási frekvencia jóval magasabbra vehető, mint a színkerék forgásából adódó frekvencia, a LED fényforrás ebből a szempontból is előnyös (a szivárvány-effektus egyszerűbben csökkenthető).

A HD91 külseje a fotók alapján minőséget sugároz, az objektív tekintélyes méretű, ami többé-kevésbé záloga és feltétele a kiváló képminőségnek. A készülék tesztelésére még nem volt módunk, de remélhetőleg erre is hamarosan sor kerül.

 

HD91-300-4.jpg

 

Lássunk most néhányat a fontosabb jellemzők közül: 500.000:1 dinamikus kontrasztarány, 1000 ANSI lumen fényerő, 23 dB zajszint (Eco módban), 7 kg tömeg. A csatlakozók között találunk 2 db HDMI, egy VGA, egy külön komponens videó (3 RCA) és kompozit videó bemenetet. 2 db +12 V-os triggerkimenet is van pl. a vászonmozgatás vagy a világítás vezérléséhez, és egy 3D szinkronjel-kimenet a 3D RF rendszer számára, hiszen az Optoma új projektora 3D Full HD vetítésre alkalmas. Nem hiányzik a hátlapról az RS232 vezérlőport sem, és van rajta egy USB(B) – szervizport – és egy USB(A) – 5 V/6 W táplálást kiadó – csatlakozó is.

 

HD91-300-7.jpg

 

A projektor fejlesztésével párhuzamosa a cég kihozta az opcionális tartozék ZF2100-as rádiófrekvenciás (RF) 3D szemüveget is, amelyhez egy RF adóegység is tartozik. Ez a szemüveg szükséges, ha 3D-ben szeretnénk élvezni a HD91 3D képét.

 

zf2100.jpg

         A HD91-hez kifejlesztett Optoma ZF2100-as rádiófrekvenciás 3D szemüveg az adóegységgel

 

Meg kell említenünk az új LED-es házimozi projektor telepítési rugalmasságát, ami a következőkben nyilvánul meg:

A kisebb hűtési igény miatt a készülék a mennyezethez vagy a falhoz közelebb is elhelyezhető, mint lámpás társai, sőt akár egy nem túl nagy dobozba is beépíthető, ami eddig szóba sem jöhetett.

 

A 1,9x-es (a DLP projektorok világában ritkaságnak számító) optikai zoom a vetítési távolság megválasztásában ad nagy rugalmasságot.

Mint minden komolyabb házimozi vetítőnél, itt is megvan az objektívmozgatás (lens shift lehetősége): függőlegesen lefelé és fölfelé is a képmagasság 60%-ával eltolható az optikai tengely, vízszintesen pedig jobbra-balra 10-10%-kal. Végső esetben a ±30º-os digitális trapézkorrekció is használható, de a házimozi világában ez általában ellenjavallt (csökkenti a felbontást).

 

HD91_2.jpg

Az objektívmozgatás lehetősége nagy mértékben kiterjeszti a projektor pozícionálhatóságát a vászonhoz képest

 

Mint a legtöbb hasonló kategóriájú projektornak, a HD91-nek is vannak különleges képjavító, illetve egyéb szolgáltatásai is, nevezetesen

- az UltraDetail, amely lényegében egy egyedi képfeldolgozó algoritmus a részletgazdagság növelésére, amivel (mozgásadaptív kontúrkiemelés) a gyártó szerint a 4K képminőséghez közelítő minőséget lehet elérni járulékos képhibák nélkül,

- a PureMotion képinterpolációs jelfeldolgozás legújabb generációja (PureMotion4), amely a gyors mozgás okozta képelmosódásokat szünteti meg,

- a PureColour rendszer, amely a színmenedzselő rendszerrel együttműködve gondoskodik az élethű, színhű képvisszaadásról, illetve ennek precíz szabályozásáról,

- a Dynamic Black, amely képről-képre a képtartalomnak megfelelően állítja be a fényerőt a lehető legmélyebb feketék, a sötét részletek megkülönböztethetősége és a fényes fehérek érdekében,

- a CMS+: továbbfejlesztett „full colour management system” a tökéletes kalibrációhoz,

- a 24p megjelenítés a filmek eredeti képfrekvenciájához igazodva,

- a 2D-3D átalakítás: beépített 2D/3D konverter teszi lehetővé a kedvenc 2D filmek vagy TV-műsorok megnézését 3D-ben

- a 2,35:1 (21:9) formátumú Cinemascope vetítés anamorf torzító előtét használatával, alul-felül fekete sávok nélkül. A Panamorph cég automatizált megoldása megkönnyíti a váltást a 16:9 és a 21:9 formátumú filmek vetítésekor.

 

HD91_3.jpg

           Automatikusan működtetett Panamorph optikai előtét az 21:9-es Cinemascope vetítéshez

 

További információ:

https://www.optomaeurope.com/projectordetailshc.aspx?PTypedb=Home%20Entertainment&PC=HD91

 

ML750 ultrakompakt multimédiás vetítő

 

A LED-ek vetítéstechnikai alkalmazásának másik iránya a viszonylag kisebb teljesítményű, de pici és könnyű multimédiás/prezentációs projektorok fejlesztése. Ebben is nagy utat tett meg a cég a „PK” sorozat első típusaitól (18 – 100 lumen), illetve a 300 lumenes ML300-tól.

A 700 ANSI lumen fényáramot szolgáltató ML750 „ultrakompakt” megjelölése annyit jelent, hogy ezt a fényteljesítményt egy 38 dkg-os, 10,5 x 10,6 x 3,9 cm-es projektor szolgáltatja.

 

ML750_5.jpg

 

A többi adat is önmagáért beszél: WXGA natív felbontás, 10.000:1 kontraszt, 20.000 óra élettartamú LED fényforrás, 30 dB-es zajszint. A legnagyobb megjeleníthető felbontás Full HD, illetve VGA bemenetről (PC) SXGA+.

Az objektív az ebben a kategóriában szokásos fix fókusztávolságú, viszont a fényereje meglepően jó: F2-es. A javasolt képméret (16:10-es formátumot feltételezve) átlósan 17” és 100” közötti.

A LED-es fényforrásnak köszönhetően a kis projektor kb. 1 másodperc alatt eléri teljes fényerejét.

 

ML750_1_felirat.jpg

A LED-es készülékek nagyságrendekkel gyorsabban elérik teljes fényerejüket a hagyományos lámpás projektorokhoz képest

 

A beépített médialejátszónak/fájlnézegetőnek köszönhetően az ML750 PC nélkül, USB drive-ról képes a következők megjelenítésére:

- dokumentumok: Microsoft .ppt, .pptx, .doc, .docx, .xls, .xlsxx, Adobe .pdf

- videofájlok: avi (.mov, .mp4, .wmv, .mkv)

- fotófájlok: .jpg, .bmp

- audiofájlok: .mp3, .aac, .wma

 

Az 1 W-os beépített hangszóró inkább csak ellenőrzési célra alkalmas, az audiojelet célszerű hangrendszerre kiadni. Az esetleges nem optimális elhelyezés miatti trapéztorzítást ±40º tartományban korrigálhatjuk. A DLP projektorokra ma már általánosan jellemző DLP Link 3D képességgel ez a projektor is rendelkezik, a cég a 3D nézéshez az Optoma ZD301 DLP Link szemüveget ajánlja, mint opcionális tartozékot. Szintén opcionális tartozék a mini WiFi dongle, azaz USB kulcs – ennek segítségével WiFi kapcsolat hozható létre PC-vel vagy mobil eszközökkel – az ingyenes EZ View App lehetővé teszi az okostelefonról vagy tabletről történő vezeték nélküli prezentációt.

 

A csatlakozófelület nemigen hagy kívánni valót maga után. A HDMI bemenet MHL-kompatibilis, van egy USB(A) bemenet a PC-nélküli vetítéshez vagy a WiFi dongle csatlakoztatásához, a memóriakártyát microSD kártyahely fogadja, ezen kívül van egy univerzális I/O csatlakozó, amelyet egy adapterkábellel VGA bemenetként és/vagy audiokimenetként használhatunk.

 

ML750_7.jpg

 

További információ: https://www.optomaeurope.com/projectordetails.aspx?PTypedb=Business&PC=ML750

 

X600: 6000 lumenes „fényágyú”

 

Harmadikként az Optoma egyik hagyományos fényforrású, de egyébként minden tekintetben korszerű prezentációs projektorát mutatjuk be. Az ilyen teljesítményű gépeknél a nagynyomású higanylámpa egyelőre nem nélkülözhető. Még a legnagyobb teljesítményű hibrid vagy lézer fényforrású gépek is maximum 4000 lumen fénykibocsátásra képesek.

 

X600_1.jpg

 

Az Optoma X600 leginkább az installációs kategóriába sorolható: nagyobb konferenciatermek, nagy helyszínek vetítéséhez fejlesztették ki. Kiemelkedő tulajdonsága a sokféle vezérlőrendszerrel és hálózati kontroll rendszerrel való kompatibilitás, illetve az ezeknek megfelelő protokollok beépítése a készülékbe.

Nézzük, milyen vezérlő protokollokat támogat az X600-as! Már a puszta felsorolás is imponáló: Crestron Roomview, Telnet, Extron IP Link, AMX Dynamic Discovery és PJ-Link, és persze az elmaradhatatlan RS232 a kibővített utasításkészlettel.

 

Csatlakozókban szintén bővelkedik a készülék. 2 db HDMI, DisplayPort, 2 db VGA (adapterrel SCART vagy komponens), S-Video, kompozit video bemenetek, VGA (monitor) kimenet, RS232, RJ45 (LAN) és +12 V-os triggercsatlakozó. A két audiobemenet PC és videó hangjához átkapcsolási és hangerő-szabályozási funkciót is nyújt az X600-nak, külön hardver és kábelezés nélkül. Egy audiokimenet és egy 3D szinkronjel-kimenet plusz egy USB(B) szervizkapcsolat egészíti ki a csatlakozók sorát.

 

X600_2.jpg

 

Ejtsünk néhány szót az X600-as egyéb jellemzőiről is, a már említett 6000 ANSI lumen fényerőn kívül, ami egy 3,6 kg-os projektortól igencsak szép teljesítmény. A natív felbontás XGA (ez 4:3-as natív formátumot jelent), a kontrasztarány 10.000:1. A készülék zoomátfogása 1,15x-ös, vetítési aránya 1,8 – 2,11. A legnagyobb megjeleníthető felbontás UXGA (1600 x 1200 pixel).

A digitális trapézkorrekció tartománya ±40º, a projektor beépített 3 W-os hangszórót tartalmaz, a lámpa teljesítménye 310 W, élettartama 3500 óra.

Négy gyári képbeállítást (Movie, sRGB, Presentation, Bright) és egy felhasználói módot (User) kínál az X600-as.

Érdemes még megemlíteni a 3D támogatást: ez magába foglalja a HDMI 1.4 protokoll szerinti minden 3D formátum támogatását, továbbá a 120 Hz-es frame sequential 3D funkciót. A 3D látványhoz Optoma DLP Link szemüveg szükséges (opcionális tartozék).

 

További információ: https://www.optomaeurope.com/projectordetailspro.aspx?PTypedb=Business&PC=X600

 

projektor.hu

‹‹‹ További Projektorújdonságok