Fórum   bejelentkezés

Felhasználó

Jelszó

Regisztráció

Feliratkozás hírlevélre

Projektorok böngészésére, összehasonlítására használja a
» teljes listát,
az igényei szerinti projektor kiválasztására a
» projektorkeresőt,
konkrét gyártó és típus kiválasztásához pedig kövesse az alábbiakat:

Kiválasztott termékek

Nincs termék kiválasztva

Cégnév:

Név:

Telefonszám:

E-mail cím:

Egyéb közölnivaló

Bérlés

Ha projektort, és a vetítéshez szükséges más kellékeket sze- retne bérelni, elég kitöltenie egy bérlési űrlapot, és munkatársaink emailben, telefonon vagy szemé- lyesen megkeresik Önt.

Bérlési űrlap

Új installációs projektorok a Panasonictól

(2009 április)

 

2009 elején két új installációs projektorcsaláddal lepte meg a Panasonic a márka kedvelőit. Az egyik az LCD technológiájú „F” sorozat folytatása az F300-as sorozattal, illetve ennek négy típusával, két XGA és két WXGA felbontású gépével. A másik pedig a már eddig is sikeres profi 1-chipes DLP család folytatása: ez is négy típust számlál, egy XGA, egy WXGA és két WUXGA (1920 x 1200-as!), nagy fényerejű, kétlámpás projektort.


(2009 április)

 

2009 elején két új installációs projektorcsaláddal lepte meg a Panasonic a márka kedvelőit. Az egyik az LCD technológiájú „F” sorozat folytatása az F300-as sorozattal, illetve ennek négy típusával, két XGA és két WXGA felbontású gépével. A másik pedig a már eddig is sikeres profi 1-chipes DLP család folytatása: ez is négy típust számlál, egy XGA, egy WXGA és két WUXGA (1920 x 1200-as!), nagy fényerejű, kétlámpás projektort.

A PT-F300 sorozat

panasonic_fw300nt_lid.jpg

Az új LCD projektorcsalád tehát 4 tagot számlál: kettő WXGA natív felbontású, 3500 lumenes (PT-FW300, ill. FW300NT), kettő pedig XGA natív felbontású, 4000 lumenes (PT-F300, ill. F300NT). Az NT végződésű modellek vezeték nélküli LAN kapcsolat létrehozására alkalmasak. A lámpa élettartama minden típusban 5000 óra, a légszűrő pedig automatikus öntisztító kivitelű (ACF – auto cleaning filter), cserélni csak 10000 üzemóra után szükséges.
Ha egy projektorba por kerül, csökkenti a fényerőt, rontja a képminőséget, és túlmelegedést okoz a légszűrés akadályozásával. Az 300-as sorozatban a kazettába helyezett szűrőtekercs időről időre továbbgördül, eközben egy forgó tisztítókefe megtisztítja. A tekercs végén a megtisztított szűrő a kazettában visszacsévélődik, majd elölről kezdődik a folyamat. A tisztítás után maradó por külön portartályba kerül. Az optikai rendszer ezekben a projektorokban zárt, így nincs kitéve a por hatásának.

panasonic_legszuro.jpgA projektorcsalád a tartós igénybevételt jól tűrő anorganikus LCD paneleket és polarizátorokat tartalmaz. A hagyományos szerves polarizátorok gyorsabban öregszenek, különösen a kék polarizátor – ez a kék szín „visszatartásához” vezet, ami a kép sárga elszíneződéséhez vezet (a fehér fényből a kéket kivonva sárgát kapunk). Az anorganikus LCD panelek és polarizátorok mintegy 10000 órányi igénybevételt kibírnak.

panasonic_optics_callouts.jpg

További hasznos tulajdonsága ezeknek a vetítőknek a 2-szeres optikai zoom és az objektív mozgathatósága (lens shift) – ennek köszönhetően nagyon nagy rugalmasságot nyújtanak az elhelyezésben.
Ha valaki AMX vagy Crestron vezérlőrendszert használt az előző Panasonic projektorához, nincs szükség szoftverfrissítésre, vagy a meglévő vezérlőrendszer átprogramozására. Csupán ki kell választani a menüből a helyettesíteni kívánt típust.
A projektorhoz csatlakoztatott készülékek (PC, DVD stb.) hangja készenléti módban is hallható, és menüből váltható, majd a távvezérlővel a hangerő beállítható.
Az „F” sorozat (beleértve a korábbi F100-as és F200-as sorozatot, ugyanazt a lámpatípust használja, az ET-LAF100-ast.panasonic_lamp.jpg

panasonic_fw300_sidexside.jpg

A fent felsorolt jellemzőknek köszönhetően igen csekély a hosszú távú üzemeltetési és fenntartási költség (Total Ownership Cost – TOC).
A „Side by Side” funkcióval két kép jeleníthető meg egymás mellett, egyidejűleg: pl. 2 PC képe, vagy egy PC és egy DVD lejátszó képe stb.

A „Direct Power Off” funkció megengedi a hálózati táplálás közvetlen kikapcsolását úgy, hogy utána a hűtőventilátor tovább forog a lámpa védelmében (Intelligent Power Management).
Mind a négy típus vezetékes LAN hálózatba köthető, azaz megtaláljuk rajtuk az RJ-45 csatlakozót. Az F300 sorozat típusainak vezetékes hálózatba kötése sok előnnyel jár, mint pl. a böngészőn keresztüli vezérlés, a projektor állapotán automatikus elküldése emailben távoli PC-re, több projektor ellenőrzése a hálózaton keresztül, továbbá más, eltérő gyártmányú projektorok, kontrollerek és PC-k közös hálózatba való kötése (PJ Link).
Mint említettük, a négyből két típus vezeték nélküli hálózatban is működtethető, méghozzá akár Windows, akár Macintosh platformon, a Wireless Manager ME 5.5 szoftver segítségével.
Manapság előtérbe kerülő szempont a környezetbarát felépítés. Minden Panasonic projektoralkatrész szigorú ellenőrzésen esik át, és ún. RoHS konform (Restriction of Hazardous Substances – EU szabályozás). A lencsék minimális ólommennyiséget tartalmaznak.
Nem utolsó szempont, hogy e projektorok Japánban készülnek, és a legkülönbözőbb teszteknek kell megfelelniük (élettartam, leejtés, földrengés, hőmérsékleti teszt, a lámpa esetében Röntgen-sugaras vizsgálat).
Valamennyi F300-as típuson van DVI-D digitális bemenet, két VGA (RGB) bemenet, egy VGA kimenet (monitor), S-Video, Video (RCA) bemenet, minijack és 2RCA hangbemenetek, minijack hangkimenet, RS232 soros vezérlőport, vezetékes távvezérlő-bemenet és vezetékes LAN csatlakozó (RJ-45).

panasonic_fw300nt_rear.jpg


A D6K sorozat

panasonic_dz6700.jpg

A D6K, más néven D6000-es installációs sorozat gépei a DLP technológiát használják, mégpedig az 1-chipes DLP megoldást. Érdemes az előzményekre visszatekinteni. 2004 és 2007 között jöttek ki az 5500-as, 5600-s, 5700-as, szintén 1-chipes DLP projektorok. Jellemzőik a jó ár/érték arány, a kiváló minőség, a nagy megbízhatóság és a nagy fényerő (5000 - 6000 lumen). Az 5500-as 24/7-es, azaz megszakítás nélküli üzemelésre készült, és folyadékhűtés óvja meg a túlmelegedéstől. Az 5700-asnak már olyan jellemzői vannak, mint a 10-bites videofeldolgozás, az AC lámpa, az Edge Blending funkció, és a bővített hálózati funkciók stb.
Idén azonban a Panasonic alapvetően újratervezte az 1-chipes DLP projektorait, ennek eredményei a PT-DZ6710, -DZ6700, -DW6300S, -D6000S vetítők. Ezek sorrendben WUXGA, WUXGA, WXGA, XGA natív felbontásúak, kontrasztjuk 2000:1, a fényerő 6000 lumen, illetve 6500 lumen (a D6000-esnél).
A külsőt illetően kisebbek és áramvonalasabbak lettek az új típusok, a kezelőpanel egyszerűbb és átláthatóbb, és maguk a projektorok koherensen illeszkednek az F300, a 10K és a 12K vetítők koncepciójához. A mechanikai stabilitás és megbízhatóság nagyobb lett, az optikai egységnek jobb a hatásfoka, és a termikus viselkedés is kedvezőbb (hosszabb élettartam). Itt is folyadékhűtés van, zárt optikai rendszer, és kétlámpás fényforrás.
A folyadékhűtésnek köszönhetően a projektorok zaja nagy fényerejű módban 35 dB, csökkentett fényű módban viszont csupán 29 dB.

panasonic_liquid.jpgpanasonic_duallamp.jpg

Az objektívfunkciók teljesen motorizáltak: motoros zoom és élesség, motoros lens shift. Természetesen az objektívek is újratervezett, továbbfejlesztett típusok, de visszafelé teljesen kompatibilisek a korábbi installációs DLP projektortípusokkal, a régi objektívek pedig használhatók a 6000-es és 6300-as új projektorokkal.
A 300 W-os UHM lámpákból kettő-kettő van mindegyik modellben. Fényük a vörös tartományban kiegyenlítettebb, így a kép emlékeztet a xenonlámpákkal kapott képre.

A légszűrő felépítése és működése ugyanolyan, mint az F300-as projektoroknál, azaz ACF (Auto Cleaning Filter) típusú. Hasonlóképpen az alacsony működési és fenntartási költségek, a nagy megbízhatóság és hatékonyság jellemzi ezeket a gépeket.

panasonic_multiscreen.jpg
A „zászlóshajónak” nevezhető DZ6710-es kiemelkedő jellemzői: a multi-screen támogatás (ez a többinél is megvan), a kifinomult geometriai beállítás (pl. a kép geometriai jellemzőit egy ívelt vászonhoz is hozzá lehet állítani), és a professzionális HD-SDI bemenet (BNC).
Mind a négy típuson elmozgatható az objektív, függőlegesen és vízszintesen is, továbbá a digitális trapézkorrekció is megtalálható (±30° függőleges).
További jellemzők: alacsony telepítési költségek, kiváló képminőség (10-bites Edge Blending és P7 Color Management), nagy rugalmasság, többprojektoros rendszer kiépíthetősége.

panasonic_lens_set.jpg

A Lamp Modulation Drive rendszer a lámpa teljesítményét a színkerék szegmenseivel szinkronban változtatja úgy, hogy a piroshoz és a kékhez nagyobb lámpateljesítményt párosít. A színkiegyenlítés belső színméréssel történik.
Az 1,8 - 2,4:1 vetítési arányú alapobjektív mellett (1,33:1 zoomátfogás) még ötféle opcionális objektív rendelhető ezekhez a projektorokhoz, a 0,8:1-es fix short throw objektívtől az 5,6 - 9:1-es ultra long throw hosszú gyújtótávolságú zoomobjektívig.

 

A PC-ről jövő kép formátumának detektálása az új DLP projektoroknál automatikus, ellentétben a korábbi modellekkel. A hálózatba  kötés (LAN) lehetősége természetesen itt is megvan, továbbá az Interneten keresztül a projektor állapotáról automatikusan email jelentés küldhető távoli számítógépre, vagy egy másik hálózatba.

Összefoglalóan, a D6000-es sorozat tartósságát, állóképességét a következők adják: az Auto Cleaning Filter (ACF), a kettős lámpa (Dual Lamp), a közvetlen kikapcsolás lehetősége (Direct Power Off) és a folyadékhűtés (Liquid Cooling).
A lehető legnagyobb használati rugalmasságot pedig a következők biztosítják: integrált képfeldolgozás (Warping, Blending, Color Matching, Multi Screen), a Side by Side funkció, a motoros objektívkezelés, és a 360 fokos telepíthetőség, centrális objektívvel és 24 órás/7 napos üzemeléssel.
Panasonic South East Europe Kft.

‹‹‹ További Projektorújdonságok